Układanie parkietu i cykliwowanie są czynnościami, które wykonuje się w zasadzie pod koniec kompleksowego remontu i wykończenia wnętrza. Oczywiście nie są to prace obligatoryjnie, występujące w obrębie jednego remontu. Nasza firma specjalizuje się w szybkim i dokładnym układaniu nowych parkietów. Mamy również niezbędne maszyny, dzięki którym bez problemu możemy zadbać o już położoną, starszą podłogę.

Twój parkiet ma widoczne ślady użytkowania?

Zleć nam jego cyklinowanie, a będzie wyglądał jak nowy!

Układanie parkietu i cyklinowanie – podstawowe różnice i zastosowania

Parkiet jest podłogą ułożoną z litego drewna. Cechuje go bardzo wysoka trwałość i odporność na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Bardzo łatwo o niego dbać, gdyż dobrze zaimpregnowany nie chłonie wody i bez problemu można utrzymać go w czystości. Właśnie dzięki temu jest odpowiednim wyborem dla rodzin z dziećmi, a także zwierzętami. Drewniany parkiet z powodzeniem może służyć także alergikom. 

To właśnie ze względu na trwałość i wszechstronność parkietu szczególnie polecamy takie wykończenie podłóg. Dzięki dużej wprawie nabytej przez wiele remontów nasi parkieciarze kładą podłogę szybko i sprawnie. Ułożenie parkietu w małym pomieszczeniu zajmuje nam niecały dzień. Większym pokojom musimy poświęcić oczywiście odpowiednio więcej czasu. 

Parkiet jest materiałem wykończeniowym, który bardzo długo się starzeje. To oznacza, że raz położona podłoga może nam służyć latami! Trzeba oczywiście o nią dbać i odpowiednio impregnować. Jeśli jednak pomimo wszelkich starań podłoga zanadto ściemnieje lub pojawią się na jej powierzchni nieestetyczne plamy z mebli, można ją z powodzeniem odnowić. Cyklinowanie jest procesem zdzierania wierzchniej warstwy lakieru i drewna, dzięki czemu parkiet odzyskuje swój pierwotny kolor, a wszelkie niedoskonałości zostają zupełnie wyeliminowane.

Zdaniem eksperta

Zdaniem eksperta

Zakup i ułożenie drewnianego parkietu jest prawdziwą inwestycją w przyszłość. Drewno jest bardzo wdzięcznym materiałem, który można dowolnie przekształcać i zmieniać. Dzięki temu z powodzeniem możemy nawet kilka razy przemalowywać podłogę bez uszczerbku na jej stanie technicznym – mówi ekspert z remonty3m.pl

Techniki układania parkietów i cyklinowania

Układanie parkietu jest dość monotonną czynnością, która wymaga jednak dobrej techniki i dużej dozy precyzji. Parkietu oczywiście nie układa się bezpośrednio na wylewce. Między nią a drewnem znajduje się kilka warstw, których zadaniem jest skuteczna izolacja i idealne wypoziomowanie parkietu. Pod parkietem można z powodzeniem zamontować także ogrzewanie podłogowe! Samo układanie polega na żmudnym dokładaniu kolejnych płytek i dopasowywaniu ich do pozostałych za pomocą specjalistycznego gumowego młotka. 

Są dwie szkoły montażu podłóg drewnianych. Teoria pierwszej z nich głosi, że powinno się kłaść surowe drewniany płytki, a dopiero po ułożeniu całości impregnować drewno. Jest jednak równie dużo zwolenników układania pomalowanych już desek. Żadna z powyższych opcji nie ma decydującego wpływu na ostateczny wygląd pomieszczenia. Są one raczej osobistymi preferencjami profesjonalnych parkieciarzy. 

Czym cyklinujemy parkiety w domach, mieszkaniach i firmach? 

Do cyklinowania niezbędna jest specjalistyczna maszyna, która stopniowo ściera nadmiar warstwy zabezpieczającej i samego drewna. To bardzo prosty proces, który daje jednak najskuteczniejsze efekty. Po cyklinowaniu należy jedynie dokładnie oczyścić powierzchnię podłogi z wszelkiego rodzaju pyłów i zanieczyszczeń i można przystępować do bejcowania lub lakierowania!

Do kogo kierujemy naszą usługę układania parkietów i cyklinowania?

Zarówno do osób prywatnych, jak i firm, których miejscem zamieszkania jest Gdańsk, Gdynia lub Sopot. Prężnie działamy na terenie Trójmiasta i okolic, dzięki czemu zyskaliśmy rzeszę wiernych i zadowolonych ze współpracy klientów.

Co mówią klienci z Gdańska, Gdyni i Sopotu, którzy skorzystali z naszych usług układania parkietu i cyklinowania?

Staramy się wysłuchiwać wszelkich próśb remontowych klientów, dzięki czemu nasi zleceniodawcy są zawsze zadowoleni z finalnego wyglądu prac. O jakości naszych usług świadczy oczywiście również fakt, że większość prac wykonujemy z polecenia!

Układanie parkietu i cyklinowanie w Trójmieście – cennik

Zadzwoń, a uzyskasz indywidualną wycenę remontu! Nie mamy z góry ustalonego cennika, gdyż wierzymy, że każdy remont jest inny i trzeba mieć do niego indywidualne podejście. 

Jakie usługi wykonujemy w Gdańsku, Gdyni i Sopocie oprócz układania parkietu i cyklinowania?

Wykonujemy szeroki wachlarz usług detalicznych, takich jak stolarka drzwiowa i okienna, montaż biały, kładzenie instalacji wodno-kanalizacyjnych, gazowych i elektrycznych, a także układanie płytek.

Powiązane usługi