Układanie kafelków jest bardzo monotonną czynnością, która wymaga wiele cierpliwości i precyzji. Jest to jedna z tych prac remontowych, która niestety nie wybacza błędów. Źle położoną glazurę trzeba w całości skuć i przeprowadzić cały proces wykończeniowy od początku. Na szczęście w naszej ekipie remontowej nie brakuje doświadczonych glazurników, którzy z przyjemnością pomogą również Tobie!

Fliziarz z Ciebie żaden, a planujesz wykończyć swoją łazienkę?

Zaoszczędź sobie kłopotów i zleć to zadanie nam! Z przyjemnością pomożemy w tym zadaniu

Układanie płytek – dlaczego może sprawiać trudności?

Kafelkowanie, potocznie zwane w niektórych regionach Polski flizowaniem, jest czynnością zdecydowanie trudniejszą, niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Nie chodzi tutaj nawet o samą technikę glazurnika, tylko o pracowanie z konkretnymi płytkami na konkretnej powierzchni. Żadna ściana, czy podłoga nie jest idealnie równa. Fachowiec musi to przewidzieć i skutecznie zamaskować niedoskonałości pokoju, tak, by po kafelkowaniu prezentował się faktycznie nieskazitelnie. Jest to szczególnie trudne przy płytkach o regularnych kształtach, ponieważ każda krzywizna, jest rażąco widoczna.

Zdaniem eksperta

Zdaniem eksperta

Ponad połowa osób, która decyduje się na samodzielne układanie glazury, wkrótce po rozpoczęciu prac rezygnuje i szuka specjalisty, który mógłby dokończyć rozpoczęte dzieło. Niestety trudno jest znaleźć pracownika, który miałby ochotę naprawiać i niwelować nasze błędy. Dlatego właśnie najlepiej od razu zwrócić się z prośbą o pomoc przy układaniu gresu do profesjonalnej firmy – mówi ekspert z remonty3m.pl

Materiały, które są niezbędne w trakcie procesu układania płytek

Podstawą jest porządny klej, który utrzyma zarówno płytki podłogowe, jak i te ścienne w ryzach i nie pozwoli na rozwój wilgoci. Oczywiście my pracujemy jedynie na sprawdzonych produktach, dzięki czemu masz pewność, że wszystkie prace są wykonane perfekcyjnie.

Kolejnymi szczególnie pomocnymi produktami, są krzyżyki, czyli separatory. Pozwalają one na idealne ułożenie kafelek i zachowanie pożądanego odstępu. Dzięki temu fugi są idealnie równe, co jest niezwykle istotnym detalem. To właśnie po krzywych fugach najłatwiej jest poznać fuszerkę. Fugi pełnią funkcję wykończeniową, jednak nie tylko. Nie powinniśmy na nich oszczędzać, ponieważ chronią kafle i całą podłogę przed nieprzyjazną jej wilgocią. Jeśli fugi wykonany niestaranną ręką lub średniej jakości materiałem istnieje szansa, że wilgoć rozprzestrzeni się po całej łazience.

Najpopularniejsze trendy w układaniu płytek

Istnieją przeróżne rodzaje płytek. Oczywiście niestraszne nam żadne wyzwania i potrafimy ułożyć każde płytki tak, jak sobie zamarzysz. Nie zmienia to faktu, że najczęściej zajmujemy się kafelkami poniższych typów:

Gres

Są to standardowe płytki ceramiczne lub porcelanowe. Można je kleić dosłownie we wszystkich pomieszczeniach. Nadają się tak na podłogę, jak i na ścianę. Układanie gresu jest dość szybkim i stosunkowo łatwym procesem dla wprawionego glazurnika.

Terakota

Jest to palona glina, z którą najczęściej formuje się płytki lub (trochę grubsze od nich) kostki. Płytki klei się na ściany, zaś kostki są doskonałym rozwiązaniem na pokrycie podłogi. Naturalna terakota ma ciepły, czerwony odcień. Układanie terakoty może być kłopotliwe, ponieważ płytki są dość kruche i należy bardzo uważać, by się nie stłukły.

Glazura

To potoczna nazwa ceramicznych płytek, które są pokryte ozdobną, szklistą powłoką. Są jednymi z bardziej eleganckich kafelek. Można je układać wszędzie według własnych upodobań.

Mozaika

Czyli oczywiście sposób ułożenia płytek tak, by całe kafelki lub ich części tworzyły ozdobną instalację. W przypadku projektowania mozaiki ograniczają nas tylko dostępne materiały i nasza wyobraźnia. Układanie mozaiki jest bardzo czasochłonne i może potrwać nawet do kilku dni. od nich kostki.

Do kogo konkretnie kierujemy naszą ofertę układania płytek?

Do wszystkich mieszkańców Trójmiasta i najbliższych okolic. Nasze kompleksowe prace remontowe przeprowadzamy w domach, mieszkaniach, apartamentach i firmach. Zapraszamy więc do współpracy zarówno osoby fizyczne, jak i przedsiębiorców!

Opinie zadowolonych z układania płytek klientów z Gdańska, Gdyni i Sopotu

Jesteśmy jedną z najczęściej polecanych w Gdańsku firm! Nie dziwi to nas, bo faktycznie do każdego projektu wkładamy 100% zaangażowania.

Cennik układania płytek w Trójmieście

Nie mamy z góry ustalonego cennika, więc do każdego projektu podchodzimy indywidualnie. Oferujemy darmową wycenę usług glazurniczych i innych prac wykończeniowych, która z pewnością ułatwi ostateczną decyzję dotyczącą remontu. 

Jakie usługi wykonujemy oprócz układania płytek w Gdańsku, Gdyni i Sopocie? 

Zajmujemy się również m.in.: stolarką drzwiową i okienną, białym montażem, układaniem paneli podłogowych, a także malowaniem i tapetowaniem ścian i sufitów.

Powiązane usługi