Panele są jednym z ostatnich wykończeniowych szlifów, które dodaje się pod koniec kompleksowego remontu i wykończenia wnętrza. Nadają charakteru całemu w pomieszczeniu i są ważnym elementem dekoracyjnym. Jednak mogą skutecznie zepsuć idealne wykończenie nieestetycznymi szparami między poszczególnymi płytkami, czy też denerwującym skrzypieniem, właśnie dlatego warto pokusić się o zatrudnienie profesjonalnej firmy remontowej, która zajmie się położeniem paneli podłogowych kompleksowy i specjalistyczne sposób.

Marzysz o profesjonalnie położonych panelach podłogowych, ale Twój budżet jest ograniczony?

Zadzwoń! Położymy podłogę tanio, ale dokładnie

Układanie paneli podłogowych – jak wybrać najlepszy materiał? 

Tak naprawdę to wszystko zależy od naszych wnętrzarskich i aranżacyjnych preferencji, a także od pomieszczenia, w którym mają znajdować się panele. To ważne, ponieważ kładzenie ich w zbyt niskim pomieszczeniu jest ryzykownym przedsięwzięcie. Panele przez fakt, że są układane na specjalnym podkładzie, zabierają kilka cm wysokości pomieszczenia, więc kładzenie ich w miejscach, w których nie ma zbyt dużo przestrzeni między podłogą a sufitem, byłoby dużym błędem.

Układanie paneli laminowanych

Panele podłogowe równią się także materiałami, z których są wykonane. Najtańsze i najbardziej popularne to tworzywa sztuczne. Oczywiście takie podłogi również układamy, jednak nie polecamy ich jako pierwszy wybór. 

Układanie paneli z drewnopodobnych

Zdecydowanie większą trwałością cechują się panele, które są wykonane z drewna. Nie mówimy tutaj o litej desce, która ma zasadność w przypadku układania parkietu, ale o panelach z (najczęściej) prasowanego drewna, które są nadal korzystne cenowo, a których parametry są zdecydowanie lepsze, niż podłóg z tworzyw sztucznych.

Jak przebiega proces układania paneli podłogowych?

Paneli oczywiście nie kładzie się bezpośrednio na wylewce, tylko umieszcza się pod nimi specjalistyczne podkłady, których zadaniem jest tłumienie kroków i zapewnienie podłodze pewnej elastyczności. Proces układania paneli podłogowych rozpoczyna się więc od kilku warstw izolacyjnych i przygotowawczych. Pod panelami można oczywiście zamontować ogrzewanie podłogowe. Jest to bardzo popularne obecnie rozwiązanie, które jest bardzo wygodne w codziennym użytkowaniu. Docelowa podłoga jest oczywiście finalną warstwą całego procesu. Kładzie się ją ręcznie. Nasi specjaliści cierpliwie dopasowują wzór na panelach tak, by podłoga wyglądała naturalnie. Jednym z najczęściej popełnianych błędów jest kładzenie paneli bez zwracania uwagi na ich wygląd. Przez to dwie jednakowe płytki mogą znaleźć się obok siebie, co wygląda bardzo nieestetycznie i psuje finalny efekt remontu. Na szczęście nasi parkieciarze są bardzo doświadczonymi specjalistami, dzięki czemu nie popełniają podobnych gaf. 

Do kogo kierujemy naszą ofertę układania paneli podłogowych?

Układamy panele w domach mieszkaniach, a także na dużych powierzchniach błonowych. Działamy głównie na terenie Trójmiasta, czyli Gdańska Gdyni i Sopotu. W miarę potrzeb i możliwości dojeżdżamy również do mieszkańców najbliższych okolic. Niestety nie zawsze możemy zaproponować takie rozwiązanie, szczególnie w sytuacji wyjątkowo napiętego grafiku. Wobec tego najlepszy jest kontakt telefoniczny. Zadzwoń, a napewno znajdziemy wspólne wyjście – oszacujemy koszty, umówimy się dogodny termin i rozstrzygniemy kwestie ewentualnego dojazdu!

Zdaniem eksperta

Zdaniem eksperta

Dobrze ułożone panele podłogowe nie skrzypią i są dość elastyczne, dzięki czemu tłumią kroki i nie ma w ich wypadku nieprzyjemnego stukania w trakcie chodzenia. Są bardzo uniwersalne, dzięki czemu można je układać w zasadzie we wszystkich pokojach. Wyjątek stanowi kuchnia i łazienka, w których z zasady jest dużo wilgoci, której panele nie lubią. Dodatkowo taka podłoga „pracują” z całym domem, dzięki czemu nadają się także do drewnianych domów szkieletowych. Wszystko to sprawia, że panele są jedną z najczęściej wybieranych wykończeń podłogi – mówi ekspert z remonty3m.pl

Opinie naszych zadowolonych klientów z Trójmiasta na temat układania paneli 

O jakości naszych usług świadczy fakt, że większość prac wykonujemy z polecenia. Przy każdej realizacji dokładamy wszelkich starań, by klienci byli w pełni zadowoleni z efektu końcowego. Cieszymy się, że udaje nam się to osiągnąć.

Układanie paneli podłogowych w Gdańsku, Gdyni i Sopocie – cennik

Nie ma dwóch takich samych remontów. Dlatego też nie mamy ustalonego z góry cennika. Wierzymy, że do każdego projektu należy mieć indywidualne podejście. Oferujemy darmową wycenę prac, dzięki której łatwiej będzie Ci podjąć ostateczną decyzję odnośnie remontu.

Jakie prace wykonujemy poza układaniem paneli podłogowych w Trójmieście?

Oczywiście wszelkiego rodzaju prace detaliczne, takie jak: układanie parkietu, cyklinowanie, montaż listew podłogowych, malowanie i tapetowanie ścian i sufitów, przyklejanie kafelek, montaż biały. Wykonujemy także kompleksowe remonty i wykończenia pod klucz domów, mieszkań i biur.

Powiązane usługi