W zakres naszych usług wchodzi wymiana oraz montaż instalacji grzewczych (CO). W ostatnich latach z powodzeniem wykonaliśmy wiele nowoczesnych i ekologicznych instalacji grzewczych, zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych w Trójmieście. Do każdego zlecenia podchodzimy kompleksowo – od fachowego doradztwa, przez wykonanie projektu instalacji, montaż aż po serwis. 

 

Twoja instalacja grzewcza wymaga wymiany bądź remontu?

Skontaktuj się z nami, a my zajmiemy się wszystkim!

Co składa się na instalacje centralnego ogrzewania?

Instalacja centralnego ogrzewania, w skrócie instalacja c.o., składa się zwykle z centralnego kotła, systemu rur zasilających oraz elementów oddających ciepło do pomieszczeń, czyli grzejników i kaloryferów. Przewody mogą być wykonane z rur stalowych, miedzianych lub z tworzywa sztucznego. Czynnikiem grzewczym w instalacji c.o. jest woda, która jest podgrzewana przez kocioł grzewczy, będący ,,sercem” centralnego ogrzewania.

 Na rynku dostępne są różne rodzaje kotłów grzewczych:

  • kocioł jednofunkcyjny;
  • kocioł dwufunkcyjny;
  • kocioł z otwartą komorą spalania;
  • kocioł z zamkniętą komorą spalania;
  • kocioł kondensacyjny.

Wybór kotła gazowego należy dobrze przemyśleć. Te nowoczesne rozwiązania pochodzące od renomowanych producentów pozwalają znacznie oszczędzić energię, a w rezultacie również nasze pieniądze.

Jaki zakres prac wykonujemy w ramach wymiany i montażu instalacji grzewczych?

Zakres prac, jakie wykonujemy, uzależniony jest od tego, w jakim stanie jest nasza stara instalacja grzewcza. Możemy dokonać wymiany tylko niektórych elementów istniejącej instalacji lub wymienić ją całkowicie na nową.

Modernizacja instalacji centralnego ogrzewania zwykle polega na:

  • izolacji rur przechodzących przez pomieszczenie nieogrzewane w celu zminimalizowania strat ciepła;
  • uszczelnieniu instalacji w celu usunięcia przecieków wodnych;
  • przywróceniu drożności rur poprzez płukanie instalacji z wszelkich osadów i zanieczyszczeń;
  • montażu termostatu;
  • wymianie rur.

Wymiana i montaż ogrzewania elektrycznego

Stojąc przed wyborem sposobu ogrzewania domu, mamy do wyboru wiele możliwości. Jednym z nich jest montaż ogrzewania elektrycznego. Nowoczesne urządzenia elektryczne nie przypominają swoich poprzedników. Są znacznie bardziej trwałe, wytrzymałe i efektywne co do działania. Wymianę i montaż ogrzewania elektrycznego musi poprzedzić wykonanie projektu instalacji centralnego ogrzewania. Instalacja wykonana według fachowego schematu to gwarancja tego, że wszystkie urządzenia będą działać sprawnie i ekonomicznie. Ogrzewanie elektryczne jest dobrym rozwiązaniem do ogrzania nie tylko domu, ale również firm, obiektów handlowych czy użyteczności publicznej. Jednak ze względu na większe koszty, które generuje ten sposób ogrzewania w porównaniu np. z ogrzewaniem gazowym, jest ono polecane przede wszystkim w dobrze ocieplonych niewielkich domach, gdzie są niskie koszty ogrzewania. 

Wymiana i montaż ogrzewania podłogowego

Ogrzewanie podłogowe jest chętnie wybieranym rozwiązaniem w nowych domach. W pomieszczeniach z ogrzewaniem podłogowym komfort cieplny jest odczuwalny średnio o dwa stopnie więcej niż przy ogrzewaniu grzejnikowym. Co więcej, ciepło emanujące od podłogi daje przyjemne uczucie i pozwala na równomierne ogrzanie całej przestrzeni. Najbardziej popularnym typem ogrzewania podłogowego jest ogrzewanie podłogowe wodne, składające się z rurek grzewczych ułożonych bezpośrednio pod podłogą. Od wielu lat zajmujemy się montażem ogrzewania podłogowego w domach jednorodzinnych. Wykorzystujemy sprawdzone rozwiązania, które są gwarancją skuteczności.

Wymiana i montaż grzejników/kaloryferów

Zajmujemy się wszelkimi pracami związanymi z instalacjami grzewczymi, w tym również wymianą i montażem grzejników. Oferujemy montaż grzejników stalowych, aluminiowych, żeliwnych, konwektorowych, kanałowych. Wykonujemy podejścia pod grzejniki z rur, a także zajmujemy się przesuwaniem kaloryferów, które z różnych względów znajdują się w nieodpowiednim miejscu.

Dlaczego warto powierzyć nam wykonanie instalacji CO? 

Jesteśmy zespołem praktyków, który posiada bogate doświadczenie w zakresie instalacji grzewczych. Zrealizowaliśmy wiele projektów dla klientów z Gdańska, Gdyni oraz Sopotu. Do każdego zlecenia podchodzimy z ogromnym zaangażowaniem. 

Zdaniem eksperta

Zdaniem eksperta

Dzięki wiedzy i doświadczeniu jesteśmy w stanie sprostać niemal każdemu wyzwaniu. Współpracujemy bezpośrednio z producentami systemów grzewczych, dzięki czemu, korzystając z naszych usług, dostajesz gwarancję atrakcyjnej ceny – mówi ekspert z remonty3m.pl

Gdzie świadczymy swoje usługi z zakresu wymiany i montażu instalacji C.O?

Swoje usługi z zakresu montażu instalacji CO oraz jej modernizacji wykonujemy dla klientów z Trójmiasta, w szczególności z takich miast, jak Sopot, Gdańsk oraz Gdynia, a także z pobliskich miejscowości. Swoją ofertę kierujemy zarówno do osób prywatnych, jak również do firm, instytucji oraz zarządców obiektów użyteczności publicznej. 

Instalacje CO – opinie naszych klientów z Trójmiasta 

Nasza firma cieszy się ogromnym zaufaniem klientów, ponieważ do każdego zlecenia podchodzimy profesjonalnie i rzetelnie. Nasi klienci chętnie polecają nas dalej. Zaufanie to dla nas najlepsza rekomendacja. 

Koszt instalacji CO w Gdańsku, Gdyni i Sopocie 

Koszt instalacji CO zależy od wielu czynników, dlatego szczegółowa wycena przygotowywana jest dopiero po zapoznaniu się ze wszystkimi szczegółami zlecenia. W celu poznania cennika montażu instalacji grzewczej zapraszamy do kontaktu. 

Jakie inne usługi instalacyjne świadczymy?

Naszym klientom oferujemy również: wymianę i montaż instalacji gazowych, wodno-kanalizacyjnych, elektrycznych. Ponadto wykonujemy cały przekrój prac remontowo wykończeniowych, jak malowanie, tapetowanie, gruntowanie, suche tynki, stolarka drzwiowa, okienna, układanie płytek, paneli itd. 

Powiązane usługi