Kładzenie gładzi gipsowych i szpachlowanie są jednymi z najczęściej wykonywanych remontowych czynności. Kiedy ich wykonanie jest absolutnie niezbędne do prawidłowego przebiegu prac wykończeniowych? Na czym konkretnie polegają i jakie efekty dają? Rozwiejemy wszystkie remontowe wątpliwości, korzystając naszego z doświadczenia.

Przerasta Cię wizja remontu ścian?

Odezwij się, a my załatwimy wszystko szybko i bezproblemowo!

Czym są gładzie gipsowe i szpachlowe?

Obydwa produkty służą oczywiście do ostatecznego przygotowania ścian do malowania lub tapetowania. Warstwy te niwelują chropowatość ściany i jej ewentualne skazy w postaci nieestetycznych ubytków, czy też nierówności.

Nie polecamy produktów tych kłaść samodzielnie, ponieważ wymagają pewnej ręki i dużego doświadczenia. Naprawdę trudno jest położyć je idealnie, szczególnie jeśli ktoś na co dzień nie zajmuje się remontami. Z racji, że są to warstwy korekcyjne i wygładzające, ich powierzchnia nie wybacza najmniejszych błędów. Właśnie z tej przyczyny rekomendujemy skorzystanie z pomocy firmy remontowej.

Zdaniem eksperta

Zdaniem eksperta

Poprawne szpachlowanie i położenie gładzi ma decydujący wpływ na ostateczną jakość wykończenia. Jeśli chcemy mieć pewność, że ściana nie tylko będzie prezentować się dobrze, ale też posłuży latami w niezmienionym stanie, lepiej zatrudnić profesjonalistę – mówi ekspert z remonty3m.pl

Czym różnią się od siebie gładzie gipsowe i szpachlowe?

Chociaż materiały te są do siebie bardzo podobne i mają zbliżone zastosowania, różnią się od siebie formułą i przeznaczeniem. To bardzo ważne, żeby rozumieć różnicę między tymi dwoma produktami, bo choć są łudząco podobne, należy obchodzić się z nimi zupełnie inaczej.

Gładź gipsowa

Jest materiałem, który najczęściej stanowi ostateczną powłokę ściany (oczywiście nie licząc gruntowania, warstwy farby lub tapety). Jeśli w danym wnętrzu planujemy malowanie, warto pamiętać o możliwości przeszlifowania powierzchni gładzi (oczywiście po jej wyschnięciu) papierem ściernym. Co ważne, gładź należy kłaść na równą, otynkowaną ścianę, pozbawioną znacznych ubytków. Wszystko z tej przyczyny, że gładź jest bardzo cienką warstwą, której ostateczna grubość ma najczęściej kilka milimetrów. Jeśli zatem nasza ściana jest zauważalnie nierówna, konieczne jest zastosowanie masy szpachlowej w formie bazy pod ostateczne wykończenie.

Masa szpachlowa

Najczęściej jest produktem suchym, który dopiero po zmieszaniu z wodą nabiera swoich właściwości. Masę szpachlową stosuje się do uzupełniania większych ubytków w ścianach, ponieważ można bez problemu nałożyć ją grubą warstwę. Szybko zasycha i nie kruszy się, dzięki czemu stworzy gładką powierzchnię ściany przystosowaną do pozostałych prac wykończeniowych.

Kiedy wykonanie gładzi gipsowych i szpachlowych jest absolutnie niezbędne?

Tak naprawdę za każdym razem, kiedy w wyniku remontu chcemy uzyskać nieskazitelną powierzchnię ścian i sufitu. Jeśli nie uśmiecha nam się generalny remont ścian, możemy zdecydować się na tapetowanie. Musimy jednak pamiętać, że być może skróci to czas remontu, ale z pewnością nie zmniejszy jego kosztów.

Klienci z Gdańska Gdyni i Sopotu – czy są zadowoleni ze szpachlowania? Opinie

Jak najbardziej! Do każdego remontu podchodzimy w pełni profesjonalnie z należytym zaangażowaniem. Dzięki temu osiągamy bardzo zadowalające rezultaty oraz oczywiście uznanie klientów. Najbardziej cieszą nas osoby, które trafiają do nas za pośrednictwem rodziny lub znajomych, którzy skorzystali z naszych usług i polecili firmę swoim bliskim. To dobitnie świadczy o zaufaniu, jakie okazują nam nasi klienci, a których staramy się nigdy nie zawodzić. 

Gładzie gipsowe i szpachlowe w Trójmieście – cennik

Indywidualnie wyceniamy każdy projekt, ponieważ wierzymy, że każde zlecenie jest inne. Jeśli chcesz uzyskać profesjonalną wycenę, zadzwoń, a poinformujemy Cię o przewidywanych kosztach remontu. To z pewnością pomoże Ci w podjęciu ostatecznej decyzji dotyczącej planowanych prac.

Inne prace wykończeniowe, które oferujemy oprócz gładzi gipsowych i szpachlowych

Oferujemy kompleksowe prace wykończeniowe domów, mieszkań i biur. Wykonujemy także detaliczne prace remontowe, takie jak: cyklinowanie podłóg i układanie listew wykończeniowych. Zajmujemy się również stolarką drzwiową i okienną, a także układaniem instalacji wodno-kanalizacyjnych, elektrycznych i gazowych. Spektrum naszych usług jest naprawdę szerokie! Jesteśmy chętni do podjęcia się nowych wyzwań!

Powiązane usługi