Ściany kartonowo-gipsowe są rewelacyjną opcją na szybkie i bezproblemowe podzielenie przestrzeni. Są tanie i łatwe w montażu, dzięki czemu zdobyły sobie dość szeroką popularność. Na ich plus działa również niewątpliwie fakt, że bardzo łatwo je zdemontować. Daje to szerokie możliwości zmian i aranżacji wnętrz, które skrzętnie wykorzystują nasi klienci w swoich projektach. My dbamy natomiast o to, by całość była wykonana dobrze pod względem technicznym i konstrukcyjnym.

Jeśli nie wiesz, czy ściany kartonowo-gipsowe będą odpowiednie do Twojego domu,

Skontaktuj się z nami! Z przyjemnością Ci doradzimy i podamy orientacyjny koszt remontu

Proces stawiania ściany kartonowo-gipsowej

Stawianie ściany gk jest niezwykle proste, jeśli ma się do tego niezbędne doświadczenie i narzędzia. Faktem jest, że żadne pomieszczenie nie ma idealnych kątów prostych i nie jest całkowicie symetryczne. Właśnie dlatego warto zatrudnić fachowców do wykonywania tego typu zadań. Dzięki temu mamy pewność, że wszystkie wady zostaną sprytnie zamaskowane, a my otrzymamy estetyczne i starannie wykończone wnętrze.

Ścianę gk można wykorzystać również do ukrycia wszelkiego rodzaju instalacji i rur. To bardzo zręczne narzędzie aranżacyjne, gdyż pomaga skutecznie schować bardzo niewygodne i nieestetyczne części pomieszczenia.

Niezbędne materiały i narzędzia do postawienia ściany kartonowo-gipsowej

Ściana gk jest w teorii bardzo prosta w montażu, wystarczy zbić odpowiedni drewniany stelaż i obić go płytą gipsowo-kartonową. Niestety w praktyce sprawa nie wygląda tak różowo. W trakcie montażu wychodzą bowiem wszelkie niedoskonałości i nierówności pomieszczenia, przez co szalenie trudno jest idealnie wymierzyć i przyciąć drewniane belki i płytę. Niestety, płyta gk jest materiałem, którego nie można sztukować, ponieważ wtedy traci swoje właściwości i trwałość. Dlatego trzeba od razu idealnie wymierzyć kształt i przyciąć karton gips tak, by pasował idealnie do miejsca, w którym chcemy go umieścić.

Nasi fachowcy dysponują specjalistycznymi narzędziami mierniczymi, które bardzo ułatwiają im pracę i sprawiają, że montaż wykonywany jest szybko i bezproblemowo. Na ich korzyść gra również duże doświadczenie, ponieważ podobnych realizacji wykonujemy naprawdę bardzo dużo. 

Sposoby wykorzystywania ścian kartonowo-gipsowych

Ściany kartonowo-gipsowe są rewelacyjną opcją remontową, kiedy lubimy zmienić kształt i układ pomieszczeń. Są stosunkowo tanie, łatwe w montażu, ale również bezproblemowe w rozbiórce. To sprawia, że w trakcie większego remontu można zmienić układ pokoi bez ingerowania w konstrukcję budynku. To bardzo duży atut, ponieważ ścianki z karton gipsu nie są najczęściej ścianami konstrukcyjnymi. Dzięki temu stawiając ściany, obracamy się w sferze okołoremontowej, a nie okołobudowlanej, co znacznie zmniejsza koszty i jest oczywiście mniej kłopotliwe dla zleceniodawcy i wykonawców.

Zdaniem eksperta

Zdaniem eksperta

Stawianie ścian gipsowo-kartonowych jest jedną z najczęściej wykonywanych prac remontowych. Nic dziwnego – ściany stawia się szybko, są stosunkowo tanie, a w dodatku mogą całkowicie odmienić remontowane wnętrze! – mówi ekspert z remonty3m.pl

Do jakich osób kierujemy naszą ofertę stawiania ścian gipsowo-kartonowych?

Wykonujemy kompleksowe oraz detaliczne usługi remontowe zarówno domów i mieszkań, jak i biur i firm. Działamy przede wszystkim na terenie Trójmiasta, czyli w Gdańsku, Gdyni i Sopocie. W miarę możliwości dojeżdżamy także do najbliższych okolic. Jeśli nie jesteś pewny, czy nie mieszkasz za daleko, zadzwoń! Chętnie rozwiejemy wszelkie twoje wątpliwości!

Co mówią nasi klienci z Trójmiasta o usłudze stawiania ścian kartonowo-gipsowych?

O jakości naszych usług remontowych świadczy rzesza zadowolonych klientów, którzy chętnie polecają nas swoim rodzinom i znajomym. Satysfakcja klienta jest dla nas niezwykle ważna, dlatego jesteśmy otwarci na wszelkiego rodzaju sugestie i prośby, które mogą się pojawić już w trakcie trwania remontu. 

Tanie i szybkie stawianie ścianek kartonowo-gipsowych w Trójmieście – cennik

Każdy projekt wyceniamy indywidualnie, gdyż wierzymy, że każdy remont jest inny i trzeba mieć do niego świeże podejście.

Jakie inne usługi wykonujemy oprócz stawiania ścian kartonowo-gipsowych?

Wykonujemy kompleksowe usługi wykończeniowo-remontowe domów, mieszkań i biur. Oprócz tego realizujemy oczywiście także wszelkiego rodzaju prace detaliczne, takie jak: malowanie ścian i sufitów, tapetowanie, układanie parkietów i płytek, a także wiele innych.

Powiązane usługi